Webinar

Så hanterar du FUB och AUB
i Workbuster 

Nu flyttar AUB och FUB-utbildningarna in i MSFA och Workbuster har gjort flera anpassningar för att stötta övergången med nya uppdragsmodeller och  ny funktionalitet.

Webinaret presenteras av

workbuster-large-logo

(AUB) (FUB) Workbuster

Längd

 45 min

Har du frågor om webinaret?

Kontakta oss

Jobbar du med Arbetsförmedlingens utbildningar (AUB) eller förberedande utbildningar (FUB) och vill få bättre koll på de nya uppdragsmodellerna, ersättningsformerna och faktureringen i Workbuster? Då är det här webinaret för dig!

Nu flyttar AUB och FUB-utbildningarna in i MSFA och Workbuster har gjort flera anpassningar för att stötta övergången med nya uppdragsmodeller och  ny funktionalitet. Under webinaret går vi igenom hur det fungerar i praktiken och hur du använder Workbuster som ett effektivt, kompletterande IT-stöd i ditt dagliga arbete.

Under webinaret kommer vi att:

📈  Gå igenom vilka uppdragsmodeller som gäller för dina utbildningar

📚  Titta på periodisk ersättning kontra start- och slutersättning

📚  Visa hur åtgärdscentret ger dig koll på både rapportering och fakturering

🎤  Besvara dina frågor live

Vi berör också hur Workbuster utvecklas framåt och hur vi tänker kring aktiviteter och periodisk rapportering inom AUB:erna. Vår produktägare Mia guidar dig genom uppdragsmodellerna och visar hur Workbuster hjälper dig att arbeta strukturerat, korrekt och effektivt. Visst ses vi? 

För vem?

Detta webinar är kostnadsfritt och öppet för dig som arbetar med Arbetsförmedlingens utbildningar (AUB) eller förberedande utbildningar (FUB) och vill få bättre koll på de nya uppdragsmodellerna, ersättningsformerna och faktureringen i Workbuster.